Szkoła Podstawowa w Gniechowicach

  • Kalendarium

    Wtorek, 2021-04-13

    Imieniny: Artemona, Justyny

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 582404
    • Do końca roku: 262 dni
    • Do wakacji: 73 dni

Lista lektur obowiązkowych w roku szkolnym 2019/2020

 

Lista lektur w klasie 1

  • Jan Brzechwa, Brzechwa dzieciom
  • Charles Perrault, Kot w butach, Czerwony Kapturek
  • Jarosław Mikołajewski, O rybaku i złotej rybce
  • Julian Tuwim, Wiersze dla dzieci
  • Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn
  • Hans Christian Andersen, Calineczka
  • Danuta Wawiłow, Kałużyści
  • Marian Orłoń i Jan Tyszkiewicz, O Lechu i Białym Orle

Lista lektur w klasie 2

  • Justyna Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
  • Barbara Tylicka, O krakowskich psach i kleparskich kotach
  • Alina i Czesław Centkiewiczowie, Zaczarowana zagroda,
  • Hans Christian Andersen, Baśnie
  • Waldemar Cichoń, Cukierku, ty łobuzie!
  • Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn
  • Maria Krüger, Karolcia
  • Danuta Parlak, Kapelusz Pani Wrony
  • Łukasz Wierzbicki, Afryka Kazika

Lista lektur w klasie 3

  • Joanna Papuzińska, Asiunia
  • Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn
  • Barbara Kosmowska, Dziewczynka z parku
  • Mira Jaworczakowa, Oto jest Kasia
  • Grzegorz Kasdepke, Detektyw Pozytywka
  • Julian Tuwim, Wiersze dla dzieci
  • Danuta Wawiłow, Najpiękniejsze wiersze
  • Hugh Lofting, Doktor Dolittle i jego zwierzęta
  • Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją

Lista lektur w klasie 4

  • Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania
  • Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa
  • Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii, t. 1.: Lew, czarownica i stara szafa
  • Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo, t. 1. Czerwone krzesło
  • Dorota Terakowska, Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie, Dzień i noc czarownicy

Lista lektur w klasie 5

  • Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród
  • Bolesław Prus, Katarynka
  • Ewa Nowak, Pajączek na rowerze
  • Ferenc Molnár, Chłopcy z Placu Broni

Lista lektur w klasie 6

  • Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy
  • Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
  • John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem
  • Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy

Lista lektur w klasie 7

  • Charles Dickens, Opowieść wigilijna
  • Aleksander Fredro, Zemsta
  • Henryk Sienkiewicz, Latarnik
  • Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec
  • Stefan Żeromski, Syzyfowe prace

Lista lektur w klasie 8

  • Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz
  • Juliusz Słowacki, Balladyna
  • Henryk Sienkiewicz, Quo vadis
  • Stefan Żeromski, Syzyfowe prace