MDP

Do MDP*[1] uczęszczają następujące osoby z naszej szkoły: Monika Klis, Weronika Statek, Paulina Wrzeszczyńska, Marcel Matusz, Szymon Mamczura, Paweł Ostrowski, Dominika Statek, Bartosz Łata, Dominik Różnicki, Gabrysia Kamińska oraz absolwenci naszej szkoły: Marta Migiel, Wiktoria Szczygieł, Artur Kamiński, Konrad Mamczura, Krystian Ostrowski, Jakub Gałajda, Tomek Laszczyk, Przemek Skwarek, Michał Gajewski, Kamil Wieczorek, Bartosz Kozak.
Pierwsze spotkanie odbyło się dnia 28.02.2015 r. w remizie OSP Gniechowice. Było to spotkanie organizacyjne: podpisanie zgód, spotkanie z naszymi strażakami, wręczenie strojów oraz poczęstunek. Pierwsze ćwiczenia były dnia 24.03.2015 r. Trenowaliśmy musztrę, poznawaliśmy przepisy BHP, sposoby udzielania pierwszej pomocy, zasady działania w rocie, zapoznaliśmy się ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym oraz jego przeznaczeniem. W Wielkanoc czuwaliśmy przy Grobie Jezusa. Nasze wstąpienie do MDP odbyło się dnia 02.05.2015 r. Byliśmy w kościele, potem było pasowanie, a po całej uroczystości był poczęstunek dla druhów MDP, strażaków OSP[2] oraz rodziców. Powiatowe zawody strażackie, w których uczestniczyliśmy, odbyły się dnia 20.06.2015 r. w Żórawinie[3]. Dnia 29.05.2015 r. w SP Gniechowice odbył się Dzień Dziecka, na którym demonstrowaliśmy uczniom wyposażenie wozu, pierwszą pomoc oraz zrobiliśmy pokaz ćwiczeń bojowych.

MDP przygotowuje nas do kursów oraz dalszej służby strażaka. Większość z nas pójdzie dalej w tym kierunku – w roli strażaka OSP.

Bardzo dziękuję naszym strażakom za powstanie MDP, bo dzięki temu, wiemy co zrobić, gdy np. ktoś zemdleje, gdy jesteśmy świadkami wypadku, itd. Nasze zebrania, to wielka zabawa, ale najważniejsze jest to, że się uczymy.

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!

Monika Klis, kl. 6

[1] Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza