Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

XII DZIEŃ PAPIESKI

14.10.2012 r.

"Jan Paweł II - Papież rodziny"

Obchody XII Dnia Papieskiego w roku 2012 pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny” w naszej szkole odbyły się 19.10.012 r. Tym razem osobę wielkiego Polaka, we fragmentach biografii oraz poezji, przypomnieli nam uczniowie klasy szóstej przygotowani przez pana Waldemara Gajdę. W czasie apelu, wykonującym pieśni, akompaniował pan Krzysztof Krzyżański. Dodatkową ilustracją prezentowanych treści była dekoracja nawiązująca do posłannictwa bł. Jana Pawła II, którą przygotowała pani Małgorzata Tul. Na zakończenie spotkania wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pracownicy i zaproszeni goście, włączyli się do wspólnego wykonania pieśni „Barka” oraz obejrzeli prezentację multimedialną zawierającą fotografie upamiętniające liczne podróże apostolskie błogosławionego Jana Pawła II. Nim wróciliśmy do klas na ciąg dalszy zajęć, pani Dyrektor Alfreda Hajdamowicz zwróciła się do zgromadzonych ze słowami podziękowania za piękne uczczenie pamięci tak ważnego autorytetu dla kolejnych pokoleń młodych ludzi.

Waldemar Gajda