Szkoła Podstawowa w Gniechowicach

 • Kalendarium

  Sobota, 2021-05-15

  Imieniny: Dionizego, Nadziei

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 591303
  • Do końca roku: 230 dni
  • Do wakacji: 41 dni

Studienreise nach Münster

 
25.06.2017 r.
„Begegnung mit Osteuropa”

25 czerwca 2017 roku razem z panią Mirosławą Dziczkowską pojechaliśmy do Münster. Tygodniowy pobyt w Niemczech był nagrodą za zwycięstwo w projekcie „Begegnung mit Osteuropa”.

W  DJK-Bildungs- u. Sportzentrum, w którym zostaliśmy zakwaterowani, poznałem uczniów z Węgier, Rosji, Rumunii, Ukrainy, Słowacji, Chorwacji i Polski. Obok ośrodka było duże boisko i basen, z których mogliśmy korzystać bez ograniczeń (zdjęcie nr 1).

W trakcie zwiedzania Münster dowiedzieliśmy się, że jest to miasto rowerów. Jest ich dwa razy więcej niż mieszkańców. Jest tam autostrada rowerowa i piętrowe parkingi dla rowerów. Inną ciekawostką są setki kicających wszędzie dzikich królików (zdjęcie nr 2).

Największą atrakcją dla mnie był pobyt w olbrzymim parku rozrywki (zdjęcie nr 5).

Bardzo ciekawa była także wystawa „Wunder der Natur”, zorganizowana w dawnej gazowni. Podziwialiśmy wspaniałe zdjęcia ze świata przyrody, a potem wjechaliśmy windą na taras widokowy na dachu. Duże wrażenie zrobiła na mnie 20- metrowa kula ziemska, umieszczona w górnej części byłego  zbiornika gazu. Miałem wrażenie, że oglądam Ziemię z kosmosu zdjęcie nr 3).

Oczywiście najważniejszym wydarzeniem była uroczystość wręczenia nagród (zdjęcie 4).

Według mnie ten wyjazd był świetny i chciałbym tam jeszcze raz pojechać.

Oskar Lech