Czwartek, 2024-04-18

Harry Potter i Przeklęte Dziecko

2017-01-09

Oscar Miciak

Książka” Harry Potter i Przeklęte Dziecko” to już ósma historia przygód Harrego Pottera autorstwa angielskiego scenarzysty Jack-a Thorney-a .

J.K. Rowling ,Jack Thorn,John Tiffany napisali o losach Harrego Pottera dziewiętnaście lat póżniej.

Książka ta jest napisana w zupełnie inny sposób niż dotychczas ,czyli w formie scenariusza do sztuki teatralnej, która miała premierę w Londynie 30 lipca 2016r.

Książka pozwala swoim czytelnikom przenieść się w świat Harrego Pottera ,jego rodziny oraz przyjaciół. Świat magii, zagadek i wielu przygód. W tej części Harry występuje jako przepracowany urzędnik Ministerstwa Magii ,mąż oraz ojciec trójki dzieci w wieku szkolnym.

Głównym bohaterem jest jednak jego syn Albus , z którym nie może się porozumieć .Trudne dzieciństwo jakie miał Harry Potter odbiło się na relacjach z synem .Sam Harry Potter jest jednocześnie bohaterem tytułowym i drugoplanowym. Główną rolę gra jego syn zmagający się z legendą ojca. Autor opisuje jak prezentowałby się świat ,gdyby Voldemort zwyciężył w walce z czarodziejami i przejął władzę.

Książka składa się niemal wyłącznie z dialogów ,dlatego musiałem mocno uruchomić swoją wyobrażnię ,aby móc przenieść się w świat ,gdzie aktualnie znajdują się bohaterowie.

Za pomocą zmieniacza czasu bohaterowie książki przenoszą się w czasie ,gdzie dostarczają mi, jako czytelnikowi wielu wrażeń. W książce możemy zaobserwować stosunki między ojcem i synem ,które się bardzo rozwijają oraz widzimy czego uczą się od siebie nawzajem.

W poprzednich częściach Draco był bardzo negatywną postacią natomiast w tej części syn Draco Malfoya –Scorpius wydoroślał i w przeciwieństwie do swego ojca zmienił się na lepsze. Albus i Scorpius zostają przyjaciółmi, zupełnie odwrotnie niż ich ojcowie w przeszłości. Ich przyjażń jest niezwykła.

Zachęcam wszystkich do przeczytania książki w formie scenariusza mimo tego ,że bardzo różni się od poprzednich części Harrego Pottera.

Mimo wszystko można poczuć się jakby było się tam razem z bohaterami i oddać się niecodziennej magii oraz przeżyć moc wrażeń podczas udziału w sztuce teatralnej siedząc w domu.

Wątki

Brak wątków

Dodaj nowy wątek w bieżącym wątku

Odpowiedzi