Projekt „Der Sound meiner Stadt”

Rok szkolny 2017/2018

W roku szkolnym 2017/18 pracowaliśmy nad projektem muzycznym „Der Sound meiner Stadt”.

Wspólnie z uczniami ze szkoły w Bocholt  (Niemcy) oraz z Naujoji Akmene (Litwa) nagrywaliśmy dźwięki typowe dla naszych miejscowości. Z naszej szkoły w projekcie wzięły udział: Weronika Kukuczka, Oliwia Waldach, Ada Tarnopolska, Laura Szczygieł i ja - Anna Jachowicz.

Wszystkie materiały przekazaliśmy do studia radiowego w Bocholt, gdzie nasi niemieccy partnerzy stworzyli audycję radiową, emitowaną w całym landzie.

Za nasz projekt zdobyliśmy główną nagrodę - tygodniowy wyjazd studyjny do Münster. Jest to olbrzymie wyróżnienie, ponieważ wybrano 20 najlepszych, spośród 1425 prac.

Pobyt w Niemczech był bardzo udany. Zwiedzaliśmy ciekawe miejsca, byliśmy w parku rozrywki, obejrzeliśmy wystawę wspaniałych zdjęć o górach i ich mieszkańcach. Miałam też okazję poznać osoby z innych krajów- zwycięzców w różnych kategoriach. Byli tam uczniowie z Węgier, Rumunii, Chorwacji, Litwy, Rosji, Słowacji.

Ania Jachowicz, klasa VII