Sobota, 2021-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Projekt: „Museum für Klänge und Geräusche” - Muzeum dźwięków - rok szkolny 2019/2020

Projekt: „Museum für Klänge und Geräusche” -Muzeum dźwięków

W projekcie wzięli udział: Olga Andruszkiewicz, Zuzanna Czerwińska, Adam Jewgiński, Agata Modzel.

Naszym zadaniem było poszukać wokół nas dźwięków, które kiedyś były wszechobecne, a dzisiaj rzadko spotykane. Nasze muzeum  wypełniły również odgłosy i dźwięki  towarzyszące codziennie każdemu nastolatkowi, a które dla kolejnych pokoleń mogą być już tylko dźwiękami kojarzonymi z przeszłością.

Szkoła niemiecka posiada dostęp do profesjonalnego studia radiowego i tam uczniowie tworzą w ramach naszych projektów audycje radiowe dla całego landu.

Za nasz projekt, zrobiony wspólnie z Niemcami i Litwinami, zdobyliśmy I-miejsce!

Gratulujemy!

Życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy lingwistycznej.

Opiekun projektu - nauczyciel języka niemieckiego

Mirosława Dziczkowska.