Kropka wychowuje.

Mała, niepozorna kropka o światowym rozgłosie w końcu doczekała się obchodów i w naszej szkole. Jej imię rozsławiła dziecięca bohaterka ksiązki pod tym samym tytułem. Dla Każdego, kto poznał tę historię, kropka jest nie tylko bohaterką opowieści czy szkolnego zeszytu ale dosłownie bohaterką życia. Uczy, że należy wierzyć w siebie, doceniać starania innych i nie bać się działać. Dlatego dzień piętnastego września ustanowiono Dniem Kropki, a Ją samą patronką kreatywności, pomysłowości i odwagi w pokonywaniu trudności. I my osiemnastego września mieliśmy odwagę  zmierzyć się z własną kreatywnością. Każda klasa tworzyła obraz w kształcie kropki z „kropkowych” surowców. Motywem przewodnim był temat: Ziemia-Natura-Człowiek. Powstała nawet piosenka o sławnej kropce – na zajęciach muzycznych Żółty Gryf. Gdy ogląda się powstałe wytwory uczniowskiej wyobraźni, nie sposób zaprzeczyć, że Kropka ma rację- wszyscy, jeśli tylko w to uwierzymy, jesteśmy kreatywni. Zatem nieśmy przez całe swoje życie Kropkowe przesłanie i przekazujmy je sobie nawzajem.

inicjatorka akcji:  Małgorzata Kokolska